pondělí 25. srpna 2014

Poslední grilovačka: Aneb všechno na špejli! / The last barbecue: Everything to a stick!

Léto pomalu, ale jistě končí. Grilovat však ještě nějakou tu chvíli budeme moci, tedy pokud nám září přinese teplé počasí, nebo ještě lépe babí léto :-)Dnes jsem si pro Vás připravila další typy na zpestření grilování. Jak název příspěvku napovídá, můžete se společně se mnou pustit do přípravy špízů.

Budeme potřebovat: 

Zeleninové špízy

Cherry rajčátka
Žlutou cuketu
Zelenou cuketu
Mini mozzarelu (nebo grilovací sýr)
Cibuli
Sůl
Pepř

Cukety rozkrojíme podélně na čtvrtiny, vyřízneme středy a krájíme na kousky. Cibuli oloupeme a krájíme na čtvrtiny a jednotlivé vrstvy pak od sebe oddělíme. Cherry rajčátka a mozzarelu ponecháme vcelku a rovnoměrně napichujeme na špejle, či grilovací tyčky. Hotové špízy jen osolíme a opepříme, abych vynikla kombinace chutí.Vepřové špízy se švestkou

Vepřovou krkovici
Cibuly 
Švestky

Vepřové nakrájené na kostičky jsme si naložili den dopředu do marinády z předchozího příspěvku. Cibuli opět krájíme na čtvrtiny a jednotlivé vrstvy pak od sebe oddělíme. Švestky vypeckujeme a krájíme též na čtvrtiny (u menších plodů na poloviny). Pak vše napichujeme na špejle, či grilovací tyčky. Celé špízy poté potřeme zbytek marinády.A jde se grilovat! Nejprve necháme grilovat masové špízy a ke konci přidáme ty zeleninové, abychom mohli servírovat dohromady.

Dobrou chuť!
V.

P.S. A co máte na "špejli" nejraději vy? :-)